DALŠÍ DRBY OD STYX

Styx a Remus zpátky v akcích: na výletě do Remusova dětství, na odborné konzultaci v genetické poradně, na romantických líbánkách v tropickém ráji a při zařizování nového rodinného hnízdečka u protinožců.

Styx si vymyslela pro Remuse netradiční výlet. Vzala ho do Cornwallu, do jednoho malého městečka, kde Remus strávil své dětství. Překvapený a taky dojatý Remus se po dlouhých třiceti letech, kdy musel tento kraj s rodiči opustit, opět prošel uličkami města, kde vyrůstal. Pohlcen vzpomínkami nadšeně ukázal Styx známá místa, kam chodil jako kluk, školu, kterou navštěvoval, dokonce i dům, ve kterém bydlel. Dnes je z něj penzión a tak pohotová Styx toho okamžitě využila, ubytovala je a den plný překvapení dovršili výjimečnou nocí v domě Remusových rodičů, ba co víc, v jeho bývalém dětském pokoji.

Manželé Lupinovi začali vážně uvažovat o tom, že by si založili rodinu a tak zodpovědně přistoupili k plánovanému rodičovství a objednali se do genetické poradny na odbornou konzultaci. Doktor Kraft je obeznámil s riziky, které vzhledem k Remusově vlkodlačí nemoci podstupují, což je oba dost zdrtilo, přestože od samého začátku věděli, že to nebudou mít jednoduché. Doktor jim nabídl možnost léčby jeho novým sérem a tak Styx s Remusem podstoupili různá vyšetření a podrobili se testům. Podle výsledků existuje 60 % naděje, že jejich dítě nezdědí Remusovu nemoc. Šance jsou poměrně vysoké, ale Lupinovi si i tak nechali předepsat nový lék a začali s preventivní léčbou.

Po dlouhém hledání po celém australském kontinentu Remus konečně objevil kdesi v západní Austrálii ideální dům pro sebe a pro Styx. Ihned si šli nemovitost osobně prohlédnout a oba byli domem jako z pohádky naprosto uchváceni. Nádherná okolní scenérie národního parku Karijini definitivně potvrdila jejich rozhodnuti, že tohle je to dlouho hledané bydlení pro ně dva a viktoriánský dům uprostřed panenské přírody koupili. Pojmenovali si ho stylově v domorodém jazyce původních australských obyvatel, Maya Kapukurri, což v překladu znamená něco jako dům snů. Hned po Vánocích, které tráví tradičně v Remusově srubu, se chtějí stěhovat a zařizovat.

Remus si taky připravil pro svoji ženu jedno milé překvapení. Protože si rádi dělají jeden druhému radost, věnoval jí jako svatební dar to, po čem vždycky toužila. Líbánky ve vodním bungalovu se slaměnou střechou, stojícím na kůlech nad vodou. Na několik týdnů odcestovali do tropického ráje Malediv a v naprostém soukromí ostrova si užívali exotickou dovolenou. Potápěli se ke korálovým útesům, surfovali, podnikali spoustu výletů do okolí a líbánky zakončili romantickou večeří na pláži. Ze svatební cesty si odnesli nejen spoustu nezapomenutelných zážitků, ale jako pokaždé si přivezli domů i dalšího domácího mazlíčka.

Storm

Komentáře  

 
# Bea 2015-12-31 11:10
Jů!
Ta Styx se teda nenudí! A co si přivezli domů?
 
 
# styx 2015-12-31 18:10
Beuško, za sponzorství stanice pro záchranu mořských želv dostali želvičku. Tu ještě nemají. :-)
 
 
# Bea 2016-01-01 01:04
Jé! želvička do sbírky! :-)