Payne McRae

Adoptivní dcera Rebeccy.

18Jméno: rodné Safíja Ghazzawy; po příjezdu do Irska už ho nepoužívá, změnila si ho na Payne McRae
Věk: 16.11.2001 (14let), vypadá ale starší
Fandom: žádný (originální postava)
Barva očí: modrošedé, z určitých úhlů zelené
Vlasy: hnědé, dlouhé, vlnité
Postava: štíhlá, sportovní
Rodina: matka, otec a dva mladší bratři - nežijí;
Bydliště: Dublin
Kdo je: Payne je adoptivní dcera Rebeccy, která ji spolu s Enzem zachránila ze zajetí islámských radikálů, během své výměny. Po té, co Becca "zpracovala" jejího mučitele, ho sama Payne dorazila a Becca se rozhodla, že se jí ujme a naučí ji pracovat s temnotou, kterou v ní probudili.
Povaha: v mnoha ohledech je typická puberťačka - občas trochu střelená, pak zase přecitilivělá a urážlivá. Je drzá, vždycky řekne naplno co si myslí, ale umí být i milá a okouzlující, obzvlášť když jí na něčem, nebo na někom záleží. Zároveň ale má trochu sociopatické a psychopatické sklony, vzhledem k traumatickým zážitkům v zajetí, což jí momentálně působí největší problémy hlavně ve škole, kde patří spíš mezi outsidery a své problémy řeší nejčastěji ručně, takže je častým návštěvníkem v ředitelně, stejně jako Becca, která si ji tam jezdí vyzvedávat častěji, než by jí bylo milé.
Schopnosti: Becca ji učí všem dovednostem, které potřebuje k tomu, aby už nikdy nebyla obětí. Boj zblízka, beze zbraní i se zbraněmi; střelba; hlavně ji ale učí sebeovládání, jak nedovolit ostatním, aby ji vyprovokovali, což je zatím to nejtěžší. K jejím darům patří to, že má skvělý instinkt na lidi, dokáže velmi rychle poznat, jestli jsou pro ni potencionální hrozbou, nebo ne.