VÝMĚNA MANŽELEK: VICTORIA A AMON

Jak se dá žít a přežít v hradu Pána zla s Amonem a jeho smrtijedy.

Victoria strávila několik dní v hradu plném smrtijedů a různých nástrah. Hned jak se ubytovala, přišel se jí představit Amon osobně, v doprovodu svých dvou rafanů, kteří chtěli Victorii nejdřív sežrat. Musela si je uplatit piškotami. Prvním úkolem nové manželky bylo připravit oběd pro hladového Amona. Naservírovala mu čínské nudle s masem, se zeleninou a brokolicí, na což Amon velice divně koukal, a místo příboru mu připravila čínské hůlky. Amon, který to umí spíš s kouzelnickými hůlkami, se moc nenajedl a pak si demonstrativně ohřál párek.
Po obědě, který nedopadl moc slavně, vzal Amon Victorii sebou do práce. Odvedl ji hluboko do podzemí hradu, aby zkontroloval plynulý chod výrobní linky. Všude bylo plno krve, jak se jim zasekl moštovač a Victorii to očividně nedělalo dobře, ale tohle ještě ustála. Ovšem když k ní přiběhli Amonovi rafani, jeden v tlamě lidskou ruku, druhý nohu, to už bylo i na ni moc a s hysterickým křikem utekla ze sklepení. A jak vyděšená bloudila chodbami, vlítla přímo do jídelny, plné smrtijedů. Buď byla ještě v šoku, anebo postrádala pud sebezáchovy, protože se jim nabídla, že je naučí makarenu. Takhle ji tam objevil Amon, děsně naštvaný, že ji musel hledat po celém hradě a přede všemi smrtijedy ji tam kázeňsky potrestal. Pak ji odvedl do ošetřovny, aby byla alespoň trochu užitečná ošetřováním zraněných smrtijedů.
S dalším obědem se Victoria opět nevytáhla, protože navrhla objednat pizzu. Rozezlený Amon si radši nechal přinést jídlo z hradní kuchyně a jíst to, co jeho smrtijedi a smskami si stěžoval přátelům, že nová žena ho týrá hlady. Přestože ho Victoria jako manželka zatím moc neoslnila, Amon jí splnil přání a vzal ji do kina na Star Wars. Vykoupil celou jednu řadu, aby si k ním nikdo nesedl a během celého filmu rozčileně kritizoval nelogické činy záporných postav a když ho nějaký divák okřikl, házel po nich s Victorií kletby a popcorn.
Po filmu Victoria zatáhla Amona do herny. Amon byl z těch hracích automatů doslova v šoku a chvíli trvalo, než se nechal přesvědčit, aby si šel k jednomu z nich zaskákat do rytmu písničky. Zakázal Victorii, aby někde vykládala, jak se tam zesměšňoval, jenže pozapomněl na Denní Věštec. Tanec pak vyměnili za simulátory aut, kde byl Amon naopak ve svém živlu a nasbíral spoustu bodů za každého sraženého chodce, protože jen málokterý mu utekl.
Po herním dni si došli spolu na zmrzlinu a krmit kachny. Amon se celou dobu navážel do Byrona, až musela Victoria rázně zakročit. Stejně jako je zvyklý dávat Klei vouchery na různé kosmetické procedury, věnoval i své dočasné ženě voucher do salónu krásy, což Victorii pobavilo, že asi usoudil, že to potřebuje.
Když se Victoria vrátila ze salónu, ani sám Amon ji málem nepoznal. Po zkušenostech připravil radši večeři sám, steaky s hranolkami a jahodový dezert a během jídla probrali spolu změnu pravidel. Victorii jako první napadlo, že by zamkla Amonovi moštovačku, ale to by připravila upíry o živobytí, tak to hned zamítla, stejně jako naučit Amona hrát akční střílečku Call of duty. Pak navrhla, aby Pán zla dal všem smrtijedům den volna a uspořádal pro ně pořádný mejdan, aby je konečně mohla naučit makarenu. Ještě vyslovila přání, aby ji naučil pár kleteb a nakonec mu zatrhla mluvit ošklivě o Byronovi.
Amon sice velice nerad, ale kvůli Victorii s volnem pro své poddané nakonec souhlasil. A jelikož se ve výměně kouzlit nemá, místo kleteb jí slíbil, že ji naučí střílet. K zákazu mluvit ošklivě o Byronovi Amon jen sarkasticky poznamenal něco o svobodě projevu.
Poslední den se Victoria pochlapila a uvařila Amonovi konečně oběd podle jeho gusta. Cibulačku, hovězí po burgunsku a croissanty, za což si od něj vysloužila pochvalu. Zbytek výměny jim zabraly sáhodlouhé debaty a možná si tam povídají dodnes.

Storm

Komentáře  

 
# amon.v 2016-05-21 10:59
Věštci stejně nikdo nevěří - je to bulvár!
 
 
# storm 2016-06-05 22:09
Na každém šprochu... :-*