VÝZNAMNÝ OBJEV V LÉČBĚ VLKODLAKŮ

Marcus Kraft, úspěšný lékař a ředitel CaD centra a nemocnice U sv. Munga, se dlouhodobě věnuje výzkumu vlkodlačího lektvaru a nedávno učinil převratný objev.

Vynalezl nové vlkodlačí sérum, které by mělo vlkodlakům prakticky už od narození podstatně usnadnit život. Kdo chce vědět víc, vyzpovídala jsem pro vás doktora Krafta.


Mohl byste našim čtenářům přiblížit účinky vašeho nového léku, pane doktore?
Séra jsou v principu dvě. Jedno pro stávající vlkodlaky, druhé pro nastávající matky, u kterých je reálný předpoklad, že by mohlo dojít k přenosu vlkodlačích genů na plod. Jde vyloženě o léčbu založenou na tvorbě protilátek proti "vlkodlačím buňkám". Teoreticky ji ale může užívat každý, tyto léky totiž na 90% snižují riziko nakažení vlkodlakem, například při pokousání nebo poškrábání. Tělo si na základě séra začne vytvářet buňky, díky kterým je imunní vůči vlkodlačímu viru. Nemá to přitom žádné vedlejší účinky. Před užíváním je ovšem nutný test krve, jestli je daná osoba vhodným adeptem na tato séra - mohou se objevit jedinci s nesnášenlivostí na nějakou látku obsaženou v léku.


Jaké má toto sérum účinky na stávající vlkodlaky?
Elixír pro dosud neléčené vlkodlaky, kteří už mají vlkodlačí virus v genech, zmírňuje prozatím jen mentální část proměny. Tedy potlačuje agresi a až na to, že je z vás "vlk", jste jinak docela v pohodě. Tento efekt může nastat ihned, ale dost možná také postupně. Musí se přitom brát dávka přesně odměřená každý den. Na bolestivost přeměny bych doporučoval buď silná sedativa, přičemž dotyčný celou proměnu prospí jako v narkóze, nebo analgetika proti bolesti. Oboje se však řadí pod léky přísně na předpis a ty nejlepší a zároveň nejsilnější předepisuje jen pár doktorů. Včetně mě.


Může sérum zamezit přenosu vlkodlačích genů z matky nebo otce lykantropa na potomky?
Sérum bohužel nedokáže stoprocentně zamezit přenosu genu. Pravděpodobnost sama o sobě jako taková je minimálně padesátiprocentní. Ovšem v úplně ideálním případě dítě vlkodlak nebude vůbec. Ale pokud k tomu dojde, je to pak na séru, aby splnilo svou funkci a potlačilo vývoj a projevy vlkodlačí nemoci. Ale musí se brát pravidelně a poctivě a čím dřív, tím líp, ideálně už od prenatálního vývoje dítěte v těle matky. Rád bych upřesnil, že ty léky nejsou zázračné, je to věda. Dokonce v tom ani nejsou kouzla. A nezabrání tomu, aby dítě bylo ve své podstatě vlkodlak, ale aby se neproměňovalo s klasickou intenzitou a aby si zachovalo lidskou mysl. V praxi by to pak znamenalo prakticky nebolestnou proměnu - u různých jedinců s různou intenzitou.


Jak tedy probíhají proměny při užívání séra?
I kdyby se dítě narodilo jako částečné vlkodlače, proměny neprobíhají tak, jak jsme je doposud znali. Jsou mnohem mírnější, díky séru nedochází k žádným bolestivým projevům, v podstatě jde jen o malé estetické změny v období úplňku. Za předpokladu, že matka bude pravidelně po dobu těhotenství požívat lektvar a stejně pak i dítě potom celý život, šlo by víceméně jenom o nadměrné osrstění oproti normálu během úplňku. Jak jsem říkal, jde o estetickou záležitost, nic bolestivého. Vlkodlak se s tím může normálně začlenit do běžné společnosti.


Děkuji za vyčerpávající odpovědi, doktore Krafte, a doufejme tedy, že díky vašemu léku už vlkodlak nebude to, co býval.

Storm

Komentáře  

 
# styx 2015-12-16 20:37
Tak to je naprosto úžasná zpráva! :flower:
 
 
# severus snape 2015-12-16 20:46
Takže to znamená, Krafte, že můj prosperující obchod s vlkodlačím lektvarem můžu zabalit?
 
 
# M. Kraft 2015-12-17 21:33
Tak nějak. Na druhou stranu bych pro Vás, jako pro kolegu z povolání a uznávaného mága, měl pracovní nabídku u Munga...
 
 
# Beatrix X. 2015-12-17 21:35
Tak konečně můžeme sklízet ovoce našich dotací! :-)