DRBY OD STYX

Schízy, které nikdy nespí. Tony a jeho drsná hra, assassíni Altair a Enzo jako osobní strážci, Vanessa a Enzo ztraceni v džungli.

Tony si zase jednou vyrazil se svými kolegy smrtijedy pobavit se do pánského klubu. Pověsil se tam na něj jeden (bez)nadějný adept na místo služebníka Pána zla. Nezdravě sebevědomý a drzý mladík se chvástal svými kvalitami a nadřazoval se nad ostřílenými smrtijedy. Tony se proto rozhodl dát mu malou lekci. Vyprovokoval ho, aby jim dokázal, že má na to být smrtijedem a nabídl mu, že si spolu zahrají ruskou ruletu. Chvastouna okamžitě přešel humor, ale jelikož nechtěl vypadat jako zbabělec, výzvu přijal. Drsňák Tony tiskl spoušť revolveru u své hlavy s chladným klidem, ale když přišla řada na mladého hrdinu, nevydržel to psychicky, všechna odvaha mu spadla až do kalhot a za burácejícího smíchu přítomných pánů zbaběle utekl z klubu pryč. I zaplatit útratu zapomněl.

Beatrix s Amonem tráví dovolenou v asasínské pevnosti Masyaf. Po příletu na letiště došlo k drobnému incidentu, kdy Beatrix, nespokojená s asasínskou ochrankou, ztropila hysterickou scénu a ihned se ocitla v hledáčku kamer. Enzo a Altair pak měli co dělat, aby všechny přepravili do bezpečí pevnosti. Hosty ze Západu osobně uvítal velmistr řádu, ubytoval je ve skromných pokojích a pozval je na ramadánskou večeři. Beatrix i Amona překvapila bohatost a rozmanitost arabské kuchyně, i jejich osobité stolování. Amon se okamžitě přizpůsobil jejich zvykům a domluvil si s velmistrem prohlídku asasínského vězení a výcviku bojovníků, na kterou ho bude doprovázet jeho stín Enzo. Na bezpečnost Beatrix bude po celou dobu jejich pobytu v Sýrii dohlížet její důvěrný známý, Altair.

Rytířský templářský řád, který v přísném utajení již několik let působí i na Losu – pravda, po této zprávě už zase tak utajený nebude – začal po posledních znepokojivých událostech v Evropě a ve světě shromažďovat všechny bojeschopné členy i nové rekruty ze všech koutů zeměkoule a dává dohromady obrovskou křižáckou armádu, největší v dějinách řádu. Do všech zemí, kde působí členové řádu, jsou rozesílány povolávací rozkazy. Aby ochránili svět od fanatiků, kteří bez lítosti zabíjejí nevinné nevěřící, templáři znovu po sedmi stech letech vytáhli do boje proti muslimům a vyhlásili jim novodobé křížové výpravy.

Z havarovaného letadla, které spadlo do řeky kdesi v Amazonii, se podařilo zachránit Enzovi. S nasazením vlastního života vytáhl z trosek na dně řeky Vanessu, která by se bez jeho pomoci utopila. Ta utržila vážné zranění hlavy, kvůli němuž byla spoustu hodin v bezvědomí a jen díky Enzově pohotovému zákroku nevykrvácela. Z místa havárie se Enzo vydal po proudu řeky hledat pomoc a dva dny sám obětavě tahal Vanessu na nosítkách nebezpečnou džunglí a ochránil ji před hladovým jaguárem, který ji napadl. Když se Vanessa po dvou dnech probrala z bezvědomí, nic netušící, že jí Enzo několikrát nezištně zachránil život, pokusila se přemístit pryč, pochopitelně bez něj, jenomže nemá zatím k tomu dost síly. Takže jí nezbývá, než útrpně snášet jeho společnost a přežít spolu někde uprostřed hlubokých deštných pralesů. Pokud se tam zatím nepozabíjí navzájem.

Storm

Komentáře  

 
# Beatrix S 2015-12-12 13:47
To sou věci, co se to děje všechno!
 
 
# pan_Postrach 2015-12-16 07:14
*si činí pečlivé poznámky...*